Cornelia otellerine Diversey'den "En Güvenli Otel" ödülü

Cornelia Diamond Golf Resort Spa, 26 ülkede 2 bin otel arasında uygulanan Cristal Risk Yönetim Sistemi'nde Türkiye'nin en güvenli oteli seçildi. 2011'den bu yana otelin marka ve müşteri güvenliği konusunda hijyen ve sağlık başta olmak üzere yaptığı değerlendirmeler sonucunda bu ödüle layık görüldüğü açıklandı. Cornelia Diamond otelinin yanı sıra aynı grup bünyesindeki Cornelia De Luxe Resort ise 'Akdeniz Bölgesi'nin En Güvenli Oteli' olacak. Türkiye'nin en güvenli oteli seçilen Cornelia Diamond Spa bu ödül sonrasında dünyanın En Güvenli Oteli ödülünü kazanmak için 26 ülke birincisi ile yarışacak.

Kaynak

Türk turizmi Diversey’in Cristal’iyle parlayacak

Sealed Air’in iş birimi Diversey, ‘Daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek’ misyonu doğrultusunda, 175 ülkedeki müşterilerine, yaklaşık 26 bin çalışanıyla hizmet veriyor.

Satış operasyonuyla profesyonel temizlik ve hijyen ürün/sistemleri alanında dünya lideri olan firmanın müşteri portföyünde konaklama sektörü, temizlik firmaları, restoranlar, yemek şirketleri, hastane ve sağlık kurumları, okullar ve ofisler, gıda ve içecek üretim tesisleri yer alıyor. Diversey, bu kuruluşlara gıda güvenliği, mutfak hijyeni, çamaşır hijyeni, kişisel hijyen, yer bakımı ürünleri, makine ve sistemleri, kağıt ürünleri konularında hizmet veriyor. Bunun yanında ilaçlama ve dozaj sistemi, temizlik gereçleri, buklet, havuz suyu şartlandırma ve su ıslahı, çevre danışmanlığı ve gıda güvenliği üzerine de profesyonel hijyen çözümleri sunuyor.

Türkiye, turizm sektörünün de desteğiyle dünyada marka bilinirliliğini artırmaya devam ediyor. İnsanlar için sağlıklı ve kaliteli yaşamın en önemli anahtarı olan hijyen, turizm sektörü için de hayati bir öneme sahip bulunuyor. Çünkü turistik tesislerde hijyen konusunda yapılacak en ufak dikkatsizlik bile, insan sağlığı için ciddi tehdit oluştururken, işletmeler için de büyük maddi ve manevi kayıplara yol açabiliyor. Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada artan hijyen bilincine paralel olarak işletmeler de hijyen konusunda risk almamak için adeta yarışıyor.

Kaynak

Otellerde çocuk güvenliği artıyor

Çocuk Acil Tıp Derneği ve Türkiye Sağlık Turizmi Tanıtım Organizasyonu tarafından hazırlanan ''Çocuk Dostu Otel Projesi''yle çocukların güvenliği için otellerde önlemler alınacak, personel bu konularda eğitilecek.

Çocuk Acil Tıp Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Durgül Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otellerde çocuk güvenliğini artırmak amacıyla Türkiye Sağlık Turizmi Tanıtım Organizasyonu ile ''Çocuk Dostu Otel Projesi'' hazırladıklarını söyledi.

Dünyada yılda yaklaşık 1,5 milyondan fazla çocuğun kazalar nedeniyle hayatını kaybettiğini ve bu kazaların bir kısmının tatil sırasında meydana geldiğini ifade eden Çelik, Türkiye'de de çok sık çocuk kazaları yaşandığına dikkati çekti.

Kaynak